türkçe ingilizce
Our Qualıty

Kalite PolitikamızOur quality and food safety policy is to improve efficiency of quality and food safety system, to act according to all law codes, codex and standards, to deal with suppliers manufacturing according to food safety principles with quality management certificates, to train and develop our personnel continuously, to make tasteful and reliable manufacturing and service in an hygienic environment, to serve with an environmentally friend comprehension, to assess customers’ demands and complaints with a customer-focus comprehension and accordingly, to satisfy our customers at most, to act without harming the environment.

Our Quality Certificates;

ISO 22000:
ISO 22000 Foodstuff Safety Management System A1, which was published in September 2005, is an international standard established for building a worldwide reliable foodstuff manufacturing chain.

ISO 9000: ISO9001:
ISO 9001 ise etkin bir kalite yönetim sistemini tanımlayan bir standarttır. Kuruluş bu standardın şartlarını sağladığında ISO 9001 belgesini alabilir. Belge kuruluşun ürün ve hizmetlerinin uluslararası kabul görmüş bir standarda uygun olarak üretildiğini gösterir
.

TSE;Türk Standardlarına Uygunluk Belgesi; Türk Standardı bulunan konularda, İmalata Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmış firmaların söz konusu ürünlerinin ilgili Türk Standardına uygunluğunu belirten ve aktedilen sözleşme ile TSE Markası kullanma hakkı verilen firma adına düzenlenen ve üzerinde TSE Markası kullanılacak ürünlerin ticari Markası, cinsi, sınıfı, tipi ve türünü belirten, geçerlilik süresi bir yıl olan belgedir.

Gıda Üretim ve Sicil Belgesi;Üretim izni alınabilmesi için işyerlerinin; Çalışma İzni ve Gıda Sicili ile Üretim İzni Yönetmeliğine uygun olarak, ilgili kurumlar tarafından düzenlenmiş sertifikadır.

OHSAS;Ürün ve hizmetlerinin güvenliğinden çok çalışanın sağlığına ve işin güvenliğine yönelik bir standarttır.

 

 

 
Kızılkaya
otel
Home
Quality Certificates
About Us
Mission & Vision
Our Quality
Human Resources
Press Room
Contact
 
kızılkaya restaurant kızılkaya restaurant kızılkaya restaurant
kızılkaya butik otel kızılkaya butik otel
Our restaurant, which was founded in 1989, has been continuing to serve via its experienced personnel and its building suitable from the point of view of substructure and ..
More
kızılkaya butik otel
kızılkaya butik otel kızılkaya butik otel kızılkaya butik otel
kızılkaya catering kızılkaya catering
Our quality and food safety policy is to improve efficiency of quality and food safety system, to act according to all law codes, codex and standards..,
More
 
kızılkaya catering
Wanna work with us?
Please fil l up application form at human resources for your application to be male receptionistMore
kızılkaya catering
kızılkaya catering
Click for archive page.
 
kızılkaya
  • kızılkaya hotel kızılkaya hotel kızılkaya hotel
Home kızılkaya hotel  Contact atakmail  Atak Mail atakmail Follow Us atakmail  
Web Desing & Hosting
Atak Teknoloji
atakteknoloji